Wanna czy prysznic?

Hej. Mam nadzieję, że miło spędzacie dzisiejszy, sobotni wieczór. Ja wreszcie znalazłam czas, by napisać kolejnego posta. Dzisiaj zastanowimy się, co lepiej zainstalować w łazience – wannę czy prysznic.
Ja osobiście jestem zwolennikiem szybkich kąpieli, dlatego wybieram prysznic. Ale wszystko ma swoje wady i zalety. Jeśli macie dużą łazienkę, możecie zainwestować w dużą wannę, taką, w której będziecie mogli się swobodnie położyć. Polecam wanny z hydromasażem – zawsze to zwiększa luksus kąpieli. Spotkałam się z tym, że w małych łazienkach czasami także instalowane są wanny, ale małe. Ich nie polecam, bo ani nie ma jak się w nich położyć, ani jak usiąść. Nie są one wygodne.
Z kolei prysznic możecie zainstalować także w wannie. Wystarczy, że oprócz kurków zainstalujecie słuchawkę, no i dodacie kotarkę. Widziałam kilka fajnych łazienek z wanną i prysznicem w jednym.
Dla osób lubiących szybkie kąpiele bądź mających małe łazienki polecam prysznice. I tu macie duży wybór kabin prysznicowych i rozwiązań do łazienek. Można kupić brodzik i kotarkę. Można kupić całą, gotową, obudowaną kabinę prysznicową z brodzikiem, drzwiami, słuchawką, a nawet telefonem. Można także zrezygnować z brodzika, ale wtedy należy odpowiednio położyć kafelki i odpływ, aby woda nie rozlewała się po całej łazience. Warto pamiętać, aby brodzik – jeśli się na niego zdecydujecie – nie był za wysoki. W łazience często jest mokro i łatwo jest się poślizgnąć. O wysoki brodzik można zahaczyć kolanem bądź piszczelem. Jeśli chodzi o wygląd i utrzymanie czystości  nie polecam kotarek – zbiera się na nich brud.
A co wy macie u siebie? 7943_a723

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.